Atleti trénovali v kempech u nás i na Maltě

Foto: archiv ASK Dipoli

DOLNÍ POBEROUNÍ – Sušice, Turnov, Sušice a Malta. To jsou místa, na kterých se atleti ASK Dipoli připravovali na nadcházející letní atletickou sezónu.

Nejprve na prodloužený víkend na začátku března odjela do Sušice na soustředění přípravka (ročníky dětí 2013 až 2017). První den měly děti rozcvičení na atletickém ovále, druhý den si zkusily různé atletické disciplíny, při kterých získaly nové zkušenosti, a na večer si poměřily své znalosti kvízem. Třetí den se děti vypravily do bazénu. Odpoledne je opět čekala atletika, kde šly na disciplíny, které ještě nezkusily, a večer si sedly do soukromého kina. Poslední den čekaly všechny štafetové závody přes celý čtyřsetmetrový atletický ovál, kde byly rozmístěné různé překážky.

Další soustředění proběhlo v Trutnově. Sem se vypravila skupina atletů, kteří splnili limit Českého atletického svazu a jeho sportovního centra mládeže společně s trenérkou Kateřinou Siebeltovou. Kondiční soustředění s dalšími atlety ze Středočeského kraje proběhlo na výbornou, a kromě plno práce se stihlo i soutěžení ve skupinách po celou dobu soustředění.

Třetí soustředění proběhlo tradičně přes Velikonoce opět v Sušici, kam se vypravili nejstarší atleti. Přes týden udělali všichni velký kus práce, který se jim určitě bude hodit v následujícím závodním období, které začne zanedlouho. Cíle nejsou malé.

Na začátku dubna vyrazila skupina sprinterů a vrhačů na soustředění na Maltu. Společně s trenéry Tomášem Vodičkou a Janem Sirotkem zde trénovali na národním stadionu maltské atletiky.
„V létě se chystáme na tři kempy opět do Sušice na Šumavu a běžecká skupina jede na 14 dní do Alp v Rakousku. Do Sušice bereme i sportovce a atlety z jiných klubů stejně jako v minulých letech,“ sdělila manažerka klubu ASK Dipoli Kateřina Siebeltová.

Termíny letních tréninkových kempů:

21. až 27. 7. (Sušice) přípravka a ml. žactvo (ročníky 2011 a mladší)

27. 7. až 3. 8. (Sušice) st. žactvo, dorost, junioři, dospělí (ročníky 2010 a starší)

3. 8. až 10. 8. (Sušice) dorost, junioři, dospělí (ročníky 2008 a starší)

Foto: archiv ASK Dipoli