Zkuste orienťák na Brdech pro děti i dospělé!

Ilustrační foto: ICP

VŠENORY – Pokud hledáte tip na proběhnutí v přírodě, zkuste orientační běh v Brdech. Koná se v neděli 23. října a start je na louce u sportovního centra Olympia Wellness ve Všenorech. Prezence začíná v 10 hodin.

Běh má několik kategorií. V kategoriích pro začátečníky je možné startovat v libovolně velkých skupinách. V kategorii Z1 (rodiče s dětmi) má tým automaticky v ceně startovného dvě podrobné mapy lesů v okolí Všenor, v kategoriích Z2 a Z3 je ve startovném jedna mapa. Na mapě bude vytištěn mapový klíč, slovní popisy kontrol a závodní průkaz pro oražení kontrol jehličkovými kleštěmi. Úplným začátečníkům na startu vysvětlíme vše potřebné pro úspěšné zvládnutí trati.

Start a cíl je od prezence vzdálený do 1,6 kilometru. Startuje se intervalovým způsobem, není to tedy žádný stres z hromadného startu, každý si může zvolit své tempo. Kategorie Z mají přihlášky pouze na místě na zvláštní prezenci kdykoliv až do 11.30 hodin. Startovné kromě začátečníků je 150 korun. Pro každého běžce do 120 centimetrů bude v cíli připravena malá sladká odměna. Závod pořádá USK Praha, více informací najdete na www.uskob.cz/4poradame.php.