Zelenou má už 600 žadatelů o kotlíkovou dotaci

Ilustrační foto: archiv
Ilustrační foto: archiv

Dalších čtyři sta Středočechů, kteří splnili podmínky programu Výměna zdrojů tepla na pevná paliva v rodinných domech ve Středočeském kraji 2015–2018, uspělo se žádostí o takzvanou kotlíkovou dotaci.

Připojili se tak ke dvěma stovkám Středočechů, jejichž žádosti radní schválili už před měsícem. Všichni budou informováni o schválení a vyzváni k uzavření smlouvy a seznam úspěšných žadatelů bude zveřejněn na krajských webových stránkách.

Středočeský kraj požádal Ministerstvo životního prostředí o 517,8 milionu korun s tím, že 501,7 milionu korun je vyčleněno přímo na realizace projektů fyzických osob a zbytek na technickou podporu a medializaci projektu. Kraj zatím obdržel od Státního fondu životního prostředí první zálohové platby ve výši 83,26 milionu korun, z čehož je na investiční část na realizaci určeno 80 milionů korun a na technickou a medializační část zbytek.

„Od vyhlášení výzvy na podávání žádostí o kotlíkové dotace 15. ledna do dnešního dne eviduje náš úřad 3 227 žádostí, přičemž podle našeho odhadu by mělo být uspokojeno asi 3 460 žadatelů,“ uvedl hejtman Miloš Petera.

Největší zájem byl v prvních okamžicích přijímání žádostí, počet podání však stále roste. Za poslední měsíc jich přibylo 725. Žádosti mohou lidé podávat do 15. září, případné druhé kolo bude pokračovat od 3. října do 29. prosince 2017. „Myslíme si ale, že objem finančních prostředků vyčleněných na dotace v rámci současné výzvy se vyčerpá již v prvním kole, občané by tedy neměli s podáním žádosti otálet,“ dodal náměstek hejtmana pro oblast životního prostředí a zemědělství Marek Semerád.

Veškeré informace o čerpání kotlíkové dotace jsou zde. S vyplněním žádosti pomáhají i zaměstnanci úřadu.

(red)