Zástupci měst položí květiny k pomníkům bez veřejnosti

Foto: Město Plzeň

DOLNÍ BEROUNKA – Bez hromadných akcí se budou muset ještě letos obejít oslavy výročí konce druhé světové války. Skromné vzpomínky se chystají v Řevnicích, Berouně či Černošicích.

V Řevnicích se nebude konat tradiční Setkání u pomníku. Starosta města Tomáš Smrčka položí květiny k pomníku na Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v předvečer svátku, v pátek 7. května. Stejně mohou uctít památku padlých i další občané města.

Velkolepé oslavy osvobození americkou armádou v Plzni, které každoročně přitahovaly širokou veřejnost, se letos uskuteční online. Slavnosti svobody uspořádá Plzeň v termínu od 6. do 9. května. Základem se stane on-line studio, které bude vysílat z Měšťanské besedy, a to od čtvrtka 6. května. Diváky živě zavede ke vzpomínkovým aktům u památníků, připomene historické události, nabídne vysílání zajímavých dokumentů, rozhovorů a on-line setkání s americkými a belgickými veterány. Odvysílá rovněž reportážní pořady, kterými provede herec Lukáš Langmajer, vnuk amerického vojáka a plzeňský rodák. Více o programu najdete zde.

(pan)