Žádné převratné změny nechystám!

Žádné převratné změny nechystámŘíká nová ředitelka řevnické základní školy Pavlína Seidlerová.

Novou ředitelkou Základní školy v Řevnicích je od 1. srpna Mgr. Pavlína Seidlerová. Ta zvítězila ve výběrovém řízení a vystřídala tak Mgr. Štěpánku rajchlovou. Seidlerová má s učením mnohaleté zkušenosti, v dobřichovické škole působí už 18 let, v poslední době zastávala funkci zástupkyně ředitele.

Funkce ředitelky řevnické školy jste se ujala před pár dny. Co už jste stihla?

Zatím pronikám do problematiky, zjišťuji, jak to tady chodí, seznamuji se se zaměstnanci. Vytvořila jsem pracovní úvazky, pracuji na rozvrzích. Musím konstatovat, že se všechno rodí obtížněji, než normálně, hlavně proto, že se zatím se zdejším prostředím i lidmi okolo stále seznamuji.

A jaká je s nimi spolupráce?

Setkala jsem se v naprosté většině se vstřícností a zájmem o společnou věc. Je vidět, že učitelé chtějí dál pokračovat a věnovat se dětem. I já bych ráda, aby si škola udržela kvalitu, které v minulosti dosáhla. Za to bych, samozřejmě, chtěla poděkovat i bývalé ředitelce Mgr. Rajchlové. dívala jsem se na webové stránky školy, ještě nedávno nebyly aktualizované… Proces převzetí byl zdlouhavý. Za zdržení se omlouvám a děkuji za trpělivost. Teď už jsou webové stránky zprovozněné a fungují, postupně na nich budou přibývat aktuální informace a v souvislosti s vývojem měnit svou tvář.

Jaká je vlastně kapacita školy?

V současné době je to 460 dětí, což znamená, že celá kapacita je naplněná. Do konce srpna by nám MŠMT mělo schválit její navýšení o 48 míst. Hodně se mluvilo o tom, zda budou do září hotové dvě třídy v budově městského úřadu.

Budou?

Tyto dvě třídy jsou hotové, zařízené. Budou zde umístěné třídy 3. B a 3. C. V budově I. stupně zůstane jedna volná třída, která může fungovat jako jazyková učebna a po vyučování ji po celý školní rok bude využívat i družina.

Kolik učitelů ze školy nakonec odešlo a kolik bylo přijato nových?

Odešlo pět učitelů, z toho jedna učitelka šla do důchodu a jedna se stala ředitelkou v Zadní Třebani, další získala místo poblíž svého bydliště. Byli přijati noví pedagogové do vedení školy. Jinak počítám téměř se všemi, které přijala bývalá ředitelka.

Chystáte ve škole nějaké zásadní změny?

Chci se nejdřív seznámit s chodem školy i se zaměstnanci. Žádné převratné změny tedy zatím nechystám; ráda bych udržela tradiční a obvyklé akce, jako je akademie nebo předávání výročních cen. Také projektové dny mají smysl – ráda bych probrala s učiteli, jakým tématům by se chtěli v průběhu roku věnovat. Co ale musíme především vytvořit, je nový Školní vzdělávací program.

Jak to bude s družinou a jídelnou?

Družina bude fungovat jako dřív, vychovatelky mají propracovaný systém bezpečného přebírání a převádění dětí mezi školou a jídelnou, teď do něj zapracujeme i budovu městského úřadu. Co se týká jídelny, v poslední době ke dvěma novým konvektomatům přibyla i nově instalovaná vzduchotechnika. Podle finančních možností budeme provoz kuchyně dál modernizovat. Rozsah její činnosti zůstává stejný. Domnívám se, že mnoho řevnických strávníků se už těší, až jim naše kuchařky zase začnou vařit.

Lucie Paličková, převzato z Našich novin.