Za dvě noci dostanou turisté vstupenku

Foto: KÚSK

Prázdniny jsou tu. Pokud v rámci výletů chcete prozkoumat Středočeský kraj, máme pro vás dobrou zprávu. Za ubytování na dvě noci dostanete bezplatný vstup do krajských muzeí a galerií.

„Všichni víme, že po uplynulých měsících je potřeba pomoci nastartovat všechna odvětví ekonomiky a cestovní ruch není výjimkou. Tím, že vydáme vouchery na bezplatný vstup do většiny krajských muzeí a galerií pro všechny, kdo se v kraji alespoň na dvě noci ubytují, chceme podpořit provozovatele hotelů, penzionů a dalších ubytovacích zařízení. Z toho pak samozřejmě mohou profitovat i další služby, jako jsou restaurace, obchody, další kulturní či sportovní areály a podobně,“ uvedl krajský radní pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu Martin Draxler (ANO 2011).

Distribuce voucherů bude probíhat v ubytovacích zařízeních ve Středočeském kraji a lidé je mohou uplatnit v kulturních institucích provozovaných příspěvkovými organizacemi Středočeského kraje. „Na základě voucheru bude možné získat bezplatné vstupy až do celkové hodnoty 500 korun. Platnost voucheru bude 30 dnů a musí být uplatněny nejpozději dokonce letošního listopadu,“ doplnil Martin Draxler.

Středočeský kraj nabízí kulturní zážitky ve více než 70 expozičních objektech. Jako podpora cestovního ruchu bude vydáno 30 000 voucherů.

(red)