Z veteriny ukradli drahé vybavení

CHYŇAVA – Kriminalisté se obracejí na veřejnost s žádostí o pomoc při ztotožnění dvou neznámých pachatelů, kteří se vloupali do veterinární kliniky v katastru obce Chyňava – Malé Přílepy, z níž odcizili její vybavení, včetně elektroniky, finanční hotovosti a léků v řádu několik stovek tisíc.

Podle dosavadního šetření se v nočních hodinách dva neznámí pachatelé pokusili vypáčit vchodové dveře do veterinární kliniky, což se jim ale nepodařilo. Jeden z nich proto vylezl na pergolu nad vchodem, druhý mu zespod podal křeslo, na které si stoupl a následně poté otevřel okno, kterým se dostal do skladu kliniky.

Celou budovu prohledal, posléze otevřel okno v přízemí, kterým postupně odnesl intraorální rentgen se senzorem a počítačem, přenosné sono zařízení, otoskop, oftalmoskop, fonendoskopy, počítače, mobilní telefon, finanční hotovost a různé druhy léků a vakcín pro zvířata.

Škoda na odcizení byla předběžně vyčíslena na téměř 700 tisíc korun a škoda na poškození okolo 100 tisíc korun.

Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, za což pachatelům v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětím svobody na jeden rok až pět let.