Z Moravy se volejbalisté vrátili spokojení jen napůl

Foto: archiv týmu

Jako o testu odolnosti, připravenosti a síly týmu mluvil trenér dobřichovických volejbalistů Jakub Koloušek před dvojzápasem na půdě moravských soupeřů. Jeho svěřenci uspěli z poloviny.

Dobřichovice mířily na Moravu v pozici lídra prvoligové tabulky. Na dlouhou cestu napříč republikou se navíc vydaly dobře naladěni. Po zaváhání v pětisetové bitvě s Nymburkem v dalších třech zápasech neztratily ani set.

A výtečnou formu si tým kouče Kolouška přenesl i na palubovku brněnské Tesly. Domácí celek podle předpokladů porazili, když počtvrté v řadě vyhráli 3:0. na sety. O den později se Dobřichovice přesunuly do Frýdku-Místku, kde v souboji dvou nejlepších celků prvoligové soutěže vyzvaly Beskydy.

V sestavě domácích celku nechyběl hrající trenér Přemysl Kubala, dlouholetý reprezentant v klasickém i plážovém volejbalu. Hostující hráči měli skvělí vstup do utkání, když vedli už o pět bodů. Náskok ale neudrželi a první sadu nakonec ztratili. Stejně jako další dva sety. Porážku 0:3 utrpěli dobřichovičtí vůbec poprvé v této sezoně.

I přesto jim ale i nadále patří první místo v tabulce s šestibodovým náskokem právě před druhými Beskydami a třetím Turnovem. Oba sokové ovšem mají jeden zápas k dobru. Dalším soupeřem dobřichovických volejbalistů bude Velké Meziříčí. V pátek 10. listopadu se bude hrát v Dobřichovicích, o den později na půdě prvoligového nováčka.

(ph)