Vznikne zastávka s parkovištěm na jihu Radotína?

Ilustrační foto: archiv

Od 9. prosince platí nový jízdní řád na železnici. Na trati z Prahy do Berouna mírně přibude spojů. Na konci ranní špičky je nově jeden pár vlaků prodloužen z Prahy-Radotína až do Řevnic.

Totéž se opakuje na začátku odpolední špičky, v opačném směru je nový pár vlaků veden na konci odpolední špičky. Do Českého Brodu pojedou v nejzatíženějších částech pracovního dne nově všechny vlaky začínající, respektive končící v Berouně. V jejich čele budou elektrické jednotky řady 471, tzv. CityElefan. Vlaky jedoucí na rameni Praha hl. n. – Řevnice ve špičkách pracovního dne povede převážně souprava složená z lokomotivy, patrových vozů a řídícího vozu. Nové jízdní řády najdete zde.

Ještě v listopadu se v sídle ROPIDu konalo jednání za účasti zástupců Radotína, Černošic a Středočeského kraje. Jaké bylo téma jednání? Výhody a nevýhody možného vzniku nové železniční zastávky na jižním okraji Radotína a k ní parkoviště P+R. Informoval o tom černošický starosta Filip Kořínek s tím, že následovat budou další jednání, o jejichž výsledcích Vás budeme informovat.

(pan)