Výtopna Zdice chystá novoroční výlet

foto: saxi.cz
foto: saxi.cz

Vypravte se 1. ledna 2014 na celodenní výlet vhodný pro celou rodinu zvláštním historickým vlakem Výtopny Zdice, který spojí Zdice s Litní a naopak.

Vybrat si můžete mezi novoročním výšlapem na rozhlednu Studený Vrch a návštěvou pivovarské restaurace a zámeckého dvora Všeradice.

Ve vlaku, jenž povede historická lokomotiva T 212.0581 zvaná prasátko nebo puklík, bude řazen historický vůz typu Rybák, který díky svým původním dřevěným lavicím navozuje nezapomenutelnou atmosféru doby dávno minulé, kdy si cestování v luxusu mohl dovolit jen málokdo.

Vlak odjede z nádraží Zdice v 9.47 a vydá se s krátkými zastávkami v Lochovicích, Hostomicích pod Brdy, Osově a Všeradicích do Litně, kde svoji jízdu ukončí. Z Hostomic pod Brdy a Osova pojede historický autobus, který dopraví cestující pod Studený Vrch.

Ti, kteří zájem o tradiční novoroční výšlap na rozhlednu neprojeví, budou pokračovat vlakem dále do Všeradic. Z tamního nádraží je to do cíle – zámeckého pivovaru – jen několik set metrů.
Na zpáteční cestu se vlak z Litně vypraví v 15 hodin a 10 minut. Cestující ze Studeného Vrchu opět přiveze až k vlaku historický autobus. Příjezd zpět do Zdic je plánován na 16.29.

Ve vlaku bude po celou dobu jízdy zajištěno občerstvení a také nové turistické razítko s motivem medvídka Saxíka. Informace o jízdném a rezervaci najdete na www.saxi.cz

(jm)