Výstava připomíná Dvacet let od posledního díla

Zdroj: Martin Chobot

DOBŘICHOVICE – Výstava s názvem Dvacet let od posledního díla je od 15. září k vidění v dobřichovické vinárně Bím Bar & Lounge. Příchozí mají možnost vidět díla české grafičky a výtvarnice Evy Chobotové Suchánkové.

Výstavu uvedl na vernisáži grafiččin syn Martin Chobot. „Letos je tomu dvacet let, co se dobrovolně rozhodla odejít z tohoto světa. Je to už poměrně dlouhá doba, ale dokud si člověka pamatujeme, je stále mezi námi. A umělci mají tu výhodu, že po nich zůstávají jejich díla, která nám je stále připomínají. Musím se přiznat, že jinak už většina mých vzpomínek tak trochu vybledla. Nepamatuji si mámin hlas a ani moc vlastně, jaká byla. Vím jen, že i když je to právě dvacet let, tak mi chybí.“ Proslov Martin doplnil písní Ještě nic neskončilo ze svého alba Pootevřené dveře, u které ho doprovodila manželka Ewa Farna.

Martin Chobot Foto: Radek Havlíček

Výstava připomíná 20. výročí předčasného odchodu ze života akademické malířky Evy Chobotové Suchánkové. Její tvorba se slibně rozvíjela již za studií na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze a pokračovala za jejího studijního pobytu ve Spojených státech. Po návratu do vlasti se vedle volné grafické tvorby věnovala i grafice užité a typografii. Byla členkou Sdružení českých umělců grafiků HOLLAR a účastnila se zde řady výstav.

Výstavu pořádají její synové Martin a František Chobotovi a potrvá do 3. října.