Vyšel nový, inovovaný, Zpravodaj

ohnostrojNovoročnímu bilancování a plánování nových věcí jsme se nevyhnuli ani v naší redakci a první strana prvního čísla nového roku je skvělou příležitostí vám trochu z našich plánů poodhalit. V uplynulém roce jsme se snažili naše témata více přiblížit regionu, v němž žijeme.

Dopravě a chystané rekonstrukci železniční trati jsme se loni věnovali dokonce dvakrát. Také jsme se pustili do kontroverzních témat. Poskytli jsme prostor jednomu z menšiny obhájců břidlicové těžby. Nezůstali jsme stranou jedné ze stěžejních kauz – komplikovaných vztahů mezi řediteli zdejších škol a jejich zřizovateli.

Poodhalili jsme i pozapomenutá tajemství dávné tragédie, která se odehrála ve Vonoklasech. Vaše ohlasy nás přesvědčily, že jdeme správným směrem, a tak jím budeme pokračovat i dál.

Jedním z témat, na něž se zaměříme, jsou, dá se říct, až „spalovači mrtvol“ mezi námi, kteří se v zájmu tepla rodinného krbu neštítí přiložit do kamen opravdu cokoli. Jeden takový palič dokáže otrávit široké okolí, a tak je naše údolí jedním z míst s nejhorším ovzduším v zemi. Máme nějaké nástroje, jak ho přimět k ohleduplnosti?

Církevní restituce jsou definitivně schváleny a zdá se, že s nimi nepohne ani nová vláda. Jak ale pohnou naším regionem? A co je to biozahrada? Má smysl se vracet k pěstování původních českých druhů dřevin?

Pečlivě plánujeme nejen hlavní témata, ale i rozhovory se zajímavými osobnostmi. Tušili jste, že Dobřichovice mají vlastní planetku? A uvědomili jste si, že nakupovat zboží a služby u firem se sídlem v regionu znamená nejen velkou vzpruhu pro firmy samotné, ale i pro obecní rozpočty? Jak se žije místním podnikatelům?

Na všechny tyto otázky a nejen na ně se vám pokusíme v tomto roce přinést vyčerpávající odpovědi. A aby se vám lépe četly, rozhodli jsme se omladit i vzhled našeho časopisu. Příjemné čtení přeje

Jaroslav Mareš
šéfredaktor DOBNET zpravodaje