Všenory zřídí u Berounky pláž

Pojďme na ryby! Foto: icponline.it

VŠENORY – Obec Všenory chce ochránit životní prostředí v okolí zalomeného jezu v Mokropsech u železničního mostu a zakáže parkování na loukách.

Místo kolem jezu je oblíbenou destinací rybářů i rekreantů, kteří ovšem z přilehlých luk v létě vytvoří obří hlučné parkoviště. Obecní krok usedlíci vítají. “Problém se znečišťováním luk a devastace zeleně zlobí většinu místních lidí a zákaz parkování drtivou většinou podporují,” říká starosta obce Roman Štěrba. Obec chce omezit pouze sezónní extrémní nápor na lokalitu, nechce ale  od trávení volného času u Berounky odradit návštěvníky ani rybáře, kteří sice budou muset výbavu nosit, díky zákazu parkování bude však na rybaření větší klid. Takže zákaz parkování pomůže nakonec i jim.

“Zažádali jsme Povodí Vltavy o pronájem pozemku pod splavem vedle tůně, přesně je to 799 metrů čtverečných, teď čekáme na formální souhlas odboru majetku a do měsíce bychom začali budovat písečnou nebo zelenou pláž s posezením,” slibuje starosta. Už letos se tedy milovníci koupání a rybaření dočkají klidnějšího místa pro svou vášeň.