Všenory rekonstruují školu, Řevnice vybraly návrh pro další pavilon

Škola Všenory před rekonstrukcí Foto: Petra Stehlíková

DOLNÍ POBEROUNÍ – Ve Všenorech začne rekonstrukce budovy druhého stupně základní školy. V Řevnicích zase vybrali vítězný návrh architektonické soutěže na nový pavilon školy, který by měl vyrůst na místě dnešní školní jídelny v ulici Legií.

Obec Všenory uspěla se žádostí o dotaci na rekonstrukci školní budovy. Z celkových nákladů odhadovaných na 16,2 milionu korun činí dotace 12,1 milionu korun. Rekonstrukce začne během pár dnů a v jejím rámci bude vybudováno podkroví, počítá se s modernizací všech tříd, kabinetů nebo sociálního zařízení. Budou také vyměněny všechny rozvody.

V Řevnicích zase vybrali vítězný návrh architektonické soutěže na nový pavilon školy. Vytvořil jej architektonický tým Epítész stúdió z Maďarska. „Jejich škola představuje kompaktní „kvádr“ se soustavou krytých teras směrem do zahrady. Tyto verandy umožňují, že vybrané společné prostory a třídy mohou mít i ve vyšších podlažích symbolický východ do zahrady,“ popsala městská architektka Darja Balejová s tím, že budova má chytře vyřešen samostatný vstup: ten je jednak spojkou se starou školou a se zahradou, jednak může sloužit jako školní aula.