Všenorská školka uspořádala lampionový průvod

lampionovy pruvodDěti a rodiče dětí ze školky Hobík uspořádali za pomoci učitelů a učitelek školky lampionový průvod jako vzpomínku za odcházejícím létem a také za odplývajícím časem.

Slavnost se konala ve čtvrtek 24. října, děti s rodiči a učiteli vyrazili od školky v 17.00 letního času a snažili se rychlým pochodem dosáhnout cíle, tedy veřejného hřiště za vlakovým nádražím. Tam pro ně zbytek pedagogického týmu školky přichystal ohniště a drobné občerstvení, buřty, chléb a sladké i neslazené nápoje. S blížícím se večerem byly rozsvíceny lampy z dýní. Atmosféra byla velmi příjemná, což dokumentují fotografie, které nám poskytla paní Radka Wallerová.

Soukromá školka Hobík funguje ve Všenorech od září 2013, v současné době ji navštěvuje 16 dětí od 2 do 4 let. Školka je svých charakterem spíše rodinná, chceme se ale otevřít komunitě a pořádat slavnosti v souvislosti s významnými obdobími a svátky v roce. Školka má unikátní model diagnostiky nadání dětí a vzdělávací program je postaven na individuálním přístupu ke každému svěřenci. Po předchozí domluvě je možnost školku navštívit kdykoliv, vedle toho zahájíme 7. 11. pravidelný kulturní program, při němž bude vždy školka otevřena.

Petr Koubek