Volejbalistky znovu doplatily na pomalý rozjezd

Foto: archiv týmu

Dobřichovické volejbalistky mají za sebou první domácí dvojutkání v nové prvoligové sezoně. Stejně jako v Českých Budějovicích i proti Plzni úvodní duel vyhrály, v tom druhém soupeřkám podlehly.

V pátek Dobřichovice na své palubovce proti Plzni dominovaly. Výsledkem byla hladká výhra 3:0 na sety. „Za úspěchem stál náš tvrdý servis, s nímž se soupeřky trápily, a také výborná obrana na síti  i v poli. Soupeřky měly navíc hůře přihráno, tudíž nemohly tolik útočně kombinovat. Při útoku i na servisu chodily do rizika, naštěstí pro nás ovšem bez úspěchu,“ zhodnotila utkání dobřichovická Petra Kopecká hrající na pozici libera.

O den později na sebe oba týmy narazily znovu. „Jak už u nás bývá zvykem, při sobotních zápasech máme pomalejší rozjezdy, hůře se dostáváme do hry, hodně se nadřeme a tak se zápasy stávají celkově náročnějšími. Soupeřkám z Plzně velice dobře sedl servis a my měli výpadky na příjmu. Nám se na servisu už tolik nedařilo a jak už to ženského volejbalu bývá, karta se obrátila,“ dodala Petra Kopecká k porážce 1:3 na sety.

Podle ní ovšem může v družstvu i přes porážku v odvetě panovat spokojenost. „Plzeň v loňském roce skončila na druhém místě, proto čtyři body z tohoto dvojutkání jsou velice cenné,“ zdůraznila dobřichovická hráčka.

Tým od řeky Berounky získal ve čtyřech odehraných kolech šest bodů, za které mu i s ohledem na skóre patří 4. příčka v šestičlenné tabulce. O další body budou Dobřichovice usilovat v pátek 20. a v sobotu 21. října na palubovce pražské Španielky.

(ph)