Volejbal ženy A z první ligy

Volejbal ženy A z první ligy18. 3. 2012, skončily pro družstvo žen A ve volejbale prvoligové boje pod vysokou sítí.

Další celky budou ještě bojovat příští týdny, naše děvčata však už sehrála 24 zápasů a získala 37 bodů v bojích o 7. – 13 místo v tabulce. Poslední dvě utkání se povedla, děvčata s naprostým přehledem porazila celek Opavy 3 : 1 a 3 : 0. Lze již s konečnou platností říci, že ať dopadnou utkání příští týden jakkoliv, nováček v I. lize – TJ Sokol Dobřichovice – se bil velmi urputně, nenechal nic náhodě a uspěl!

Jaká příčka nás po konečném hodnocení čeká není vůbec rozhodující, rozhodující bylo zapojení se všech hráček do plnění úkolů, do  tréninku a v neposlední řadě i poznání síly v dobře sladěném kolektivu i když to někdy silně zaskřípalo, nakonec to dobře dopadlo! Představme si jednotlivé hráčky, které celou soutěží prošly: Regína Pourová – kapitánka – stíhaná během soutěže mnoha zraněními od ramene až po patu – posila lavičky a členka realizačního týmu s Ivankou Caldovou – v posledním  utkání i s bolavou Achilovkou opět opora týmu, Gábina Poláková  – universálka – na výbornou prošla celou soutěží, Radka Polanecká, smečařka, Míša Škodová, smečařka, Bára Stará – smečařka, polařka, „holka“ pro všechno, Tomášková Kristýna – smečařka, nahrávačky – Kamča Licková – nejmladší hráčka, benjamínek, Bára Skalníková – ostřílená internacionálka a nejdéle působící hráčka ve družstvu žen – od KP až do I.ligy, střeďačky – blokačky : Kristina Bednarková zvaná Bedna, Áňa Grecová, nenápadná černovláska, poslední zápasy „bomber“ Áňa, Kristýna Filípková a libero Hanička Kodedová.

Další mladá hráčka Jitka Voborská se nám,bohužel, koncem I. části soutěže zranila koleno a následná operace  a tak nemohla zasáhnout do závěrečných bojů – začíná již trénovat a ještě o ní uslyšíme!

I přes některá ne dost zdařilá utkání prošla děvčata soutěž se ctí – jako jediné družstvo  např. porazily bezkonkurenčně vedoucí tým tabulky VK Střešovice v první části soutěže! Přišly do I. ligy a bez bázně a hany jí prošly a ukázaly, že se s nimi musí počítat jako s týmem nejen „hezkých děvčat“ ale i nadaných a volejbalu oddaných hráček. Co si více už můžeme  přát.

Jak bude tým vypadat do příští sezony – to se ještě neví, „gro“ zůstane, ovšem již náznaky ukazují, že některé hráčky se budou věnovat dětem, některé budou plnit mateřské povinnosti a jiné se snad ještě nechají přemluvit…. A od toho to je .….

Snad je dobré ještě připomenout, že úspěchu bylo dosaženo také výborným trenérským vedením „našeho“ Jirky Zacha, jeho nesmírnou trpělivostí při vysvětlování některých herních situací, laskavostí a vždy ochotného poradit s čímkoliv a komukoliv. Tandem s vedoucí družstva – Ivankou Caldovou – která se o družstvo starala s obětavostí sobě vlastní, jak kvočna o svá kuřátka, a že někdy to byla pořádně načepýřená kuřata byl velmi úspěšný.

Další v řadě, komu je nutno také poděkovat, je finanční ředitel, prezident klubu – Sam Sejk. Bez finanční injekce a jeho snažení při hledání sponzorů bychom asi soutěž hrát nemohly. Takže všem ještě jednou děkujeme a v příštím ročníku zase nashledanou a těšíme se na Vás.

Za tým volejbalistek, Ivanka Caldová.