Vánoční výstava přilákala stovky lidí z kraje

Foto: KÚSK
Foto: KÚSK

Včera se v budově krajského úřadu konala vánoční prodejní výstava, kterou pořádali poskytovatelé sociálních služeb spolu s krajem.

Zájem byl obrovský, podívat se a nakoupit originální výrobky s vánoční tématikou přišly stovky lidí.

„Výstava jistě přinesla radost nejen kupujícím, ale i prodejcům, kterých bylo letos 68, z toho 47 ze středočeských příspěvkových organizací,“ uvedl hejtman Miloš Petera.

Koupit si ručně vyrobené předměty přišli nejen zaměstnanci kraje, ale i lidé z různých koutů regionu. Nabízené zboží je od klientů sociálních služeb, kteří za získané peníze nakoupí materiály pro další výtvory. Vyrábí adventní věnce, ozdoby, svícny, keramické předměty, cukrářské produkty i slané pečivo. Zájemci měli také možnost nakoupit pro své blízké a přátele dárky pod stromeček – ručně vyráběné šperky, malované šátky, trička, polštáře, košíky, hrníčky nebo obrázky.

Každoročně je největší zájem o vánoční cukroví, zdobené perníčky, vánočky nebo tradiční štrůdly. K dostání byl i domácí chléb. “Každý rok tuto výstavu navštěvuji, jsou tu skutečně nádherné práce klientů našich sociálních služeb. Výrobky nejsou anonymní, každý vypráví určitý lidský příběh. K vánočním svátkům patří i mezilidská solidarita, kterou je možné projevit i podporou této akce. Vždy si něco koupím, třeba něco dobrého na zub,” uvedl radní pro kulturu a památkovou péči Zdeněk Štefek.

První prodejní vánoční výstava se v budově krajského úřadu konala v roce 2003.

(red)