Váleční veteráni obdrželi diplom a příspěvek na nákup léků

Kraj_Veterani_2014Hejtman Středočeského kraje Miloš Petera ocenil 76 veteránů a účastníků II. odboje z druhé světové války, kteří žijí na území kraje.

„Bylo mi ctí, že jsem mohl předat ocenění hrdinům, kteří neváhali bojovat ve druhé světové válce za svou vlast. I díky nim nevyhráli válku nacisté. K dnešnímu dni žije na území České republiky 1 035 válečných veteránů, v našem kraji pak 76. Všem patří můj dík a úcta. Věřím, že i díky této připomínce jejich hrdinství posílíme povědomí o druhé světové válce a jejích následcích,“ uvedl Petera.

Všichni ocenění obdrželi diplom a příspěvek na nákup léků a potravinových doplňků. Slavnostního aktu se osobně zúčastnilo 16 veteránů. Byli mezi nimi například pracovník odbojové skupiny, člen partizánské skupiny, průzkumník partyzánské brigády, aktivní účastnice národního boje za osvobození či spojař u dělostřelectva. Na setkání vystoupil pěvecký sbor Gymnázia Poděbrady pod vedením sbormistryně Jaroslavy Dunovské.

Vedle hejtmana Miloše Petery se akce zúčastnil i radní pro oblast regionálního rozvoje Karel Horčička, zástupci Ministerstva obrany ČR a zástupci Československé obce legionářské v čele s jejím předsedou Pavlem Budínským.