V závodech pramic soutěžili dospělí, junioři i děti

Foto: Pavel Kubásek

ŘEVNICE – Celkem 31 závodních posádek s rychlostními pramicemi se sjelo o víkendu 14. a 15. května do Řevnic. Dospělí i děti na Berounce poměřili své síly ve sprintu, slalomu a sjezdu s vloženou střelbou ze vzduchovky.

Mezi muži vyhráli borci z Lovosic, ženám jako již tradičně ukázaly záda závodnice ze Starého Kolína. V juniorské kategorii získal zlato tým z Lovosic a juniorky ze Sandberka. Děti závodily v kategorii mladší a starší žáci, kdy nejmladší první dekorovanou posádkou byl Rajhrad a v té starší děti z Čelákovic.

Celý víkend přálo organizátorům z vodáckého oddílu Neptun Klub Řevnice, závodníkům i jejich týmům nádherné počasí a na Berounce a v jejím okolí všichni prožili krásný společný čas plný adrenalinu i přátelského poměřování sil. „Závody pramic jsou nenáročným sportem pro každého, kdo má rád vodáctví, proto pokud by si ho chtěl někdo vyzkoušet, neváhejte se na mě obrátit, mail je pavel.kubasek@svocr.cz. Nebo se přijďte podívat na trénink. Trénujeme každé úterý od 16 do 17.30 hodin v Řevnicích v Karlštejnské ulici 13. Rádi uvítáme hlavně děti ročníků 2014 – 2009, které by mohly posílit stávající posádky,“ sdělil Pavel Kubásek za Neptun klub Řevnice.

Ten zároveň poděkoval všem partnerům za finanční i materiální pomoc, bez které by se závody pořádaly o poznání náročněji.