V lese už v sobotu zazní opera a filharmonie 

Foto: archiv dirigenta

Vážné hudbě bude patřit řevnické Lesní divadlo koncem srpna a začátkem září. V sobotu 22. srpna od 19 hodin se můžete těšit již na čtvrtý ročník Svěžího závanu opery v lese.

V sobotu 5. září v 19 hodin usednou na pódium pod korunami stromů hudebníci z Pardubické komorní filharmonie.

Hlavní představitelkou a organizátorkou Svěžího závanu opery je řevnická mezzosopranistka Ester Pavlů. Letos si navíc na pódium přizvala zpěvačku Terezu Mátlovou. Společně zazpívají mimo jiné árie od Rossiniho či Belliniho. Jako překvapení zazní pravděpodobně i něco z opery Carmen, na jejíž podzimní premiéru v Národním divadle se Ester Pavlů intenzivně připravuje.

Řevnický dirigent indického původu Debashih Chaudhuri si Pardubickou komorní filharmonii pozval do Lesního divadla již potřetí a připravil hned dvě novinky. Tentokrát ho doprovodí i jeho manželka Jana Chaudhuri jako sólistka na klavír a řevnický smíšený pěvecký sbor Canto Carso. Spojení orchestru, sólového klavíru a sboru je v hudebním světě dost ojedinělé. Čeká vás tak výjimečný zážitek. Hudebníci budou společně interpretovat slavná díla letošních jubilantů z řad českých i světových skladatelů, např. P. I. Čajkovského, V. Nováka, F. Chopina a L. van Beethovena. Vrcholem večera se jistě stane Beethovenova Chorální fantazie velmi připomínající slavnou Ódu na radost.

(lh)