V královském městě vyroste cyklověž

Foto: Město Beroun

V sousedství autobusového a vlakového nádraží v Berouně začala stavba cyklověže. Zastřešená úschovna s automatickým systémem pro uložení 118 kol by měla být hotová do konce roku.
Cyklověž tak nahradí dosavadní úschovnu kol na vlakovém nádraží, na které město přispívalo. Ušetření peníze plánuje v budoucnu použít na další potřebné projekty. Výhodou nové cyklověže je možnost uložení kola: 24 hodin denně, sedm dní v týdnu.

„Množství výpůjček elektrokol ukázal, že lidé na kolech v našem kopcovitém terénu jezdit chtějí, ale chyběl jim doposud motor. Zároveň se nyní nebudou muset o své kolo při uložení bát a odpadá i další překážka v podobě omezené provozní doby úschovny,“ připomněl místostarosta Michal Mišina.

Stavba je z 90 procent hrazená z dotace z IROP. Dalších 500 tisíc Beroun dostane od Středočeského kraje. Zbývající náklady pokryje úspora za dotování původní kamenné úschovny. Samotné cyklisty uskladnění kola příliš nezatíží. Za 24 hodin zaplatí pět korun. Návratnost je mezi šesti a osmi lety.

(red)