V Hlásné z dotací staví hřiště, chodník i sítě

Foto: obec Hlásná Třebaň

HLÁSNÁ TŘEBAŇ – Úspěšná v získávání dotací byla v letošním roce obec Hlásná Třebaň. Díky získaným financím mohli v letošním roce začít realizovat stavbu nového hřiště pro mládež, instalovat bezdrátový rozhlas, zahájit stavbu chodníku ke hřbitovu, rekonstrukci veřejného osvětlení a povrchu ulic.

Důležitým krokem bylo zahájení stavby II. etapy kanalizace a prodloužení vodovodních řadů. Stavební firma začala v pondělí 23. listopadu v ulici Na Zahrádkách, následovaly ulice Na Klouzavce, Kytlinská a Trubská. Starosta Tomáš Snopek věří, že pokud bude přát počasí, bude do konce prosince polovina vodovodních řadů hotová.

Co se týká chodníku od prodejny ke hřbitovu, i zde bylo nejdřív potřeba zbudovat dešťovou kanalizaci. „Stavbu jsme rozdělili na dva úseky. Do zimy bychom chtěli stihnout osadit obrubníky a navézt podkladový štěrk, po kterém bude možné chodit, v úseku od hřbitova k ulici Nad Pískovnou,“ uvedl starosta.

Hřiště pro menší děti už je v provozu, během prosince bude ještě dokončeno workoutové hřiště pro větší děti a lanová pyramida. Obci se podařilo získat dotaci téměř 1, 7 milionu korun na 280 zahradních kompostérů. Občanům je bude obec rozdávat po Novém roce.

(pan)