V hale padl rekord ve skoku do výšky

ČERNOŠICE – Na černošickém krytém sportovišti změřili síly atleti ASK Dipoli i pozvaní hosté – profi závodníci v hodu koulí a ve skoku vysokém. A právě oni mají na svědomí nový zápis.

Atletické závody Černošice Meeting II se původně měly konat na venkovním sportovišti a na jaře. Pandemie je přesunula na konec září a vytrvalý déšť do haly Věry Čáslavské. „Bylo to napínavé, tedy hlavně spíše dost stresující, na poslední chvíli měnit místo celé akce. Ale přece jsme nemohli dopustit, aby všechny ty děti, které se na závody těšily, seděly kvůli dešti doma. Naštěstí jsme vše zvládli a akce se konala, i když v ‚indoorové‘ podobě,“ oddechl si Tomáš Vodička, šéftrenér pořádajícího ASK Dipoli.

Nejmenší závodníci si vyzkoušeli víceboj ve čtyřech všestranných disciplínách (skok z místa, hod medicinbalem, člunkový běh a překážková dráha). Ve skoku do výšky se o nejlepší výkony „prali“ žáci a žákyně z místního klubu. Zvítězily Klára Zbožínková, 146 cm, starší žákyně; Eliška Koukalová a Barbora Karasová, 119 cm, mladší žákyně; Mikuláš Mutinský, 149 cm, starší žáci; Ondřej Hlaváč, 143 cm, mladší žáci.

Po strhujících výkonech nejmladších atletů následovaly exhibiční závody profi sportovců. Jeden z nich, skokan do výšky Vojtěch Říha z ASK Praha, dokázal i díky mocnému povzbuzování diváků, „dosáhnout“ na 202 cm, což je nový rekord černošické haly. Fandil mu také mladý a slibný sprinter na 400 m Matěj Krsek, který společně s výškaři rozdával autogramy.