Uzávěrka Zlatého Ámose se blíží

zlaty-amosKandidáti do ankety o nejoblíbenějšího učitele budou přijímáni do 31. prosince 2014.

Finále 22. ročníku Zlatého Ámose proběhne 27. března 2015 v Praze, tedy den před svátkem českých učitelů. Vítězný finalista tak dostane sváteční dárek v podobě koruny a žezla krále českých učitelů s titulem nejoblíbenější učitel. Dětská porota již tradičně zvolí na finále Dětského Ámose, a prostřednictvím SMS se pak může veřejnost zapojit i do volby Ámose sympaťáka.

V tomto školním roce se organizátoři rozhodli, že udělí vedle Zlatého Ámose také titul Ámos chemikář a Ámos fyzikář. „Domluvili jsme se na tom s našimi partnery. Chceme tak podpořit pedagogy, kteří dovedou tyto dva, často ne moc oblíbené předměty, učit zajímavě a přitažlivě,” říká ředitel ankety Slávek Hrzal. „Doufáme, že udělení titulů Ámos fyzikář a Ámos chemikář motivuje žáky k tomu, aby se zamysleli nad tím, kdo a jak na jejich škole tyto předměty učí,” dodává.

Přihláška do ankety musí obsahovat stručnou charakteristiku kandidáta, popis jedné společně prožité příhody a 100 podpisů osob, které s nominací souhlasí. Nejjednodušší způsob, jak přihlášku doručit organizátorům, je vyplnit připravený formulář na www.zlatyamos.cz. Tam také jsou všechny potřebné informace i aktuální přehled všech nominovaných.

(red)