Kreslíte humorně? Uzávěrka soutěže o nejlepší hasičský vtip se blíží

Ukázka zaslaného soutěžního příspěvku. Zdroj: HZS ČR

V devátém ročníku soutěže „Dávají za nás ruku do ohně“ letos hraje hlavní roli nejlepší kreslený vtip s hasičkou tématikou. Posílat je můžete do 31. července.

Záštitu nad projektem převzal generální ředitel hasičského záchranného sboru Drahoslav Ryba. Soutěžit mohou všechny věkové kategorie – děti z mateřských, základních nebo středních škol i všichni dospělí se smyslem pro humor. Samostatnou soutěžní kategorii mají profesionální a dobrovolní hasiči.

Soutěžní příspěvek může mít podobu kresleného vtipu – ať už beze slov nebo doplněného textem, případně to může být i psaný vtip doplněný ilustračním obrázkem.

Výběru těch nejlepších vtipů se ujme sám Drahoslav Ryba jako hlavní porotce soutěže. Slavnostní vyhlášení vítězů pak proběhne v sobotu 2. září na akci zvané Zbirožské hasičské tatrování. Na první tři oceněné v každé kategorii čekají ryze hasičské dárky.

Pokud se sejde dostatečné množství pěkných vtipů, není vyloučeno ani jejich tištěné vydání. Obdobným způsobem vznikla v loňském roce úspěšná kniha Hasičských pohádek – spoluautorem nové publikace se tak má možnost stát každý, kdo se soutěže zúčastní.

Všechny informace včetně přihlášky najdete na webu Hasičského záchranného sboru České republiky.

(red)