Už jste vyzkoušeli místní dobřichovickou prádelnu?

zeleny ostrovPrádelna Zelený ostrov je sociální podnik, kde pracují lidé se zdravotním znevýhodněním, konkrétně neslyšící a lidé s poruchami sluchu.

Ačkoli prádelna nabízí své služby široké veřejnosti i firmám od začátku letošního roku, novinkou je pozměněná otevírací doba v reakci na podněty zákazníků, aby se nekryla s běžnou pracovní dobou. V pondělí Vám tak budou služby prádelny k dispozici nepřetržitě od osmi ráno až do sedmi hodin večer, v úterý a ve středu od osmi do čtyř odpoledne, ve čtvrtek opět od osmé ranní až do sedmé hodiny večerní, v pátek od osmi do jedné hodiny odpoledne a otevřeno je i v sobotu dopoledne od devíti do dvanácti hodin.

A jak to funguje? Prádlo přinesete do provozovny, jež sídlí v Dobřichovicích v ulici 5. května číslo 3 ve stejné budově jako je Fürstův sál, přičemž není problém požádat o pomoc s odnosem prádla z auta. Nebojte se bez klepání vstoupit do prostor prádelny, kde se vás již ujme některá ze zaměstnankyň, na připravených cedulkách označíte, zda chcete prádlo vyprat, vymandlovat či vyžehlit, ukážete pokud chcete upravit nebo opravit oděv či obuv. V případě speciálních dotazů či žádostí je k ruce papír a tužka.

Následně dostanete číslo zakázky a pokud na sebe zanecháte telefonický kontakt, po vyřízení objednávky dostanete obratem sms, že je prádlo k vyzvednutí. Objednávku budete mít připravenou k odběru obvykle za 2 – 3 dny, ale na požádání je možné jej připravit i do druhého dne. Pokud přinesete již vyprané prádlo pouze k žehlení či mandlování, můžete se pro něj po domluvě zastavit za hodinku, kterou můžete zatím příjemně strávit v některé s přilehlých kaváren či vináren. Nemáte-li možnost navštívit prádelnu osobně, můžete si domluvit svoz prádla přímo z Vaší domácnosti.

Přehled všech nabízených služeb spolu s ceníkem je uveřejněn na webových stránkách www.zelenyostrov.eu. Projekt vznikl za podpory Evropského sociálního fondu v ČR. Prádelna Zelený ostrov si zakládá zejména na kvalitně odvedené práci a vstřícném přístupu k zákazníkům. Čisté a vyžehlené prádlo od nás šetří váš čas!

Šárka Žilová