Už jste pili „horňáka“? Točí ho v řevnickém pivovaru

Nádraží a pivo patřily vždy dohromady. Dokazuje to původní výpravní budova v Řevnicích, kam proudí milovníci řízného moku i poctivého jídla. Minipivovar našel domov v útrobách velmi citlivě zrekonstruované historické budovy, které nyní nevelí výpravčí, ale sládek Roman Řezáč.

Bývalá výdejna jízdenek, kde je nyní výčepní pult, či nádražní lavice mu stále připomínají ducha minulé doby. Žijí zde ve skvělé symbióze. Budova opravou vstala jako fénix z popela a mladému muži se na tomto místě splnil obrovský sen. K pivu měl totiž velmi kladný vztah už jako student a svou prvotinu s pěnou vytvořil pro kamarády v zavařovacím hrnci. chutnala jim. Po vysoké škole sice Roman Řezáč získal místo v pivovaru, jenže ve finančním oddělení. Tak časem využil rekvalifikace, poté nabral zkušenosti v Plzni a dnes doslova žije řevnickým mokem. Vymýšlí nové druhy a variace.

Základem nabídky je klasika, desítka a dvanáctka, kterou vaří celoročně.

Další piva přidává sládek podle ročního období.

Na jaře samozřejmě nesmí chybět velikonoční kopřivové pivo, které je barveno spirulinou a  ochuceno extraktem z kopřiv, a též ovesná svrchně kvašená dvanáctka se třemi druhy chmelů, jež dodávají příjemně osvěžující ovocné aroma. To je také důvod, proč ho nazval Ovesný horňák: fruity trio.

Letní měsíce si můžete zpříjemnit oblíbenou osmičkou, což je lehké spodně kvašené pivo s  překvapivě plnou chutí. Letos by ji však chtěl mít v nabídce delší dobu, ideálně od května až do září. Zákazníci rovněž oceňují pitelný svrchně kvašený ŘevnickEJL z plzeňského sladu a nových českých odrůd chmele.

Podzim si žádá dýňové pivo Pumkin ale, do kterého se přidávají pečené dýně z dýňové farmy Bykoš a kvalitní dýňové koření. K dispozici má ale sládek Roman Řezáč tradiční polotmavé ležáky. Přesně jedenáct dní, jedenáct hodin a jedenáct vteřin pak za studena chmelí svůj svatomartinský speciál.

V  zimě si dovoluje přijít s  dobře prokvašenou černou jedenáctkou, avšak se silnějšími a  chuťově výraznějšími ejly. Zajímavá je řevnická světlá osmnáctka Strata vulkan, která je bohatě chmelená americkou odrůdou Strata a kvašená sektovými kvasinkami. Svrchňák s kořením masala chai zase zaručeně zahřeje.

Tak co, vyrazíte na jedno?

Zavítejte!

Pivovar Řevnice
Pod Lipami 71, Řevnice
Otevřeno: pondělí–neděle 11:00–22:00
702 265 782
pivovar@corsorevnice.cz
www.pivovar-revnice.cz