Ušetřili jste tisíc měsíčně?

Ušetřili jste tisíc měsíčněČeský trh s mobilními sítěmi je oligopol. Máme tři operátory, ale ti se rozhodli, že si konkurovat nebudou.

Propojovací poplatky, které si operátoři platí za hovory mezi sebou, klesly za poslední roky na zlomek. Ceny za volání zůstávají stejné.

Český telekomunikační úřad, který by měl zasáhnout, vyhlásil české prostředí za plně konkurenční, a zasáhnout už nemůže. V porovnávání telekomunikačních regulátorů z celé Evropy se umístil na nelichotivém předposledním místě. Předstiženi Tureckem nebo Rumunskem se hůře než my mají už jen v Bulharsku.

V DOBNETu jsme se rozhodli to změnit. Občanské sdružení Červená myš.cz se zabývá vyhledáváním slev. První, kterou si vyjednalo, je výrazně výhodnější tarif pro své členy. S Červenou myší.cz jsme uzavřeli exkluzivní smlouvu, a tak můžeme významně výhodnější tarify nabídnout i našim klientům.

O možnosti přihlásit se jsme vás informovali v minulém čísle Zpravodaje. Dosud jsme pouze přijímali přihlášky. Nyní se rozjel web sdružení a převádíme první čísla.

Průměrný Čech utratí za mobilní telefon asi pět set korun měsíčně. Provolá 120 minut, pošle 60 textovek a přibližně dvě třetiny provolaných minut směřují nejbližším. Když zohledníme, že mnoho lidí má více telefonních čísel, je to dokonce ještě více. Čtyřčlenná rodina tak odevzdá operátorovi každý měsíc více než dva tisíce korun.

Člen Červené myši.cz platí měsíční paušál 150,- Kč, po rodině volá zdarma, jinde za 1,44 Kč nebo za 1,92 Kč za minutu. Textovku pošle za 1,20 Kč. Za volání tak utratí sedmdesát korun, za textovky stejně tak.

Čtyřčlenná rodina tak měsíčně ušetří přibližně tisícikorunu. A to už stojí za zvážení. Jste u nás připojeni k internetu? Zažádejte o členství v Červené myši.cz. Telefonní čísla vám převedeme zdarma. Ještě u nás nejste? Nevadí. Stačí zažádat o připojení.

K výhodnému mobilnímu volání získáte ještě nejvýhodnější připojení k internetu v okolí za bezkonkurenčně nejnižší zřizovací náklady. Také už jste těm slevám přišli na chuť?

jm