Trio z Černošic přivezlo zlato ze Světových her

Zleva Robin Malý, Lukáš Langer a Marek Loskot
Zdroj: SK Černošice in-line

Česká reprezentace v in-line hokeji to dokázala. Na Světových hrách v sousedním Polsku vystoupala na úplný vrchol, když ve finálovém souboji nedala nejmenší šanci Francouzům. Zlaté medaile se na krku houpají také třem hráčům z Černošic – Lukáši Langerovi, Robinu Malému a Marku Loskotovi.

Za jejich nominací do národního týmu stála vydařená extraligová sezona. Černošice dokráčely až do finále, v rozhodujícím utkání ale nestačily na berounské Medvědy. I druhé místo znamenalo pro brankáře Langera, obránce Malého a útočníka Loskota účast na Světových hrách.

Zatímco Langer kryl záda gólmanské jedničce Danielu Brabcovi, Malý s Loskotem potvrdili, že dokážou obstát i v mezinárodní konkurenci. Oba se ve skvělém světle ukázali hned v prvním utkání základní skupiny proti Polákům. Malý otevřel skóre, Loskot se poté trefil hned dvakrát a Češi vyhráli 4:1.

Čerstvě osmadvacetiletý Loskot skóroval i při vítězném duelu s Kanadou (5:2), a i když na závěr skupiny národní tým podlehl Spojeným státům (2:3), postup do play-off ho neminul. V klíčové části turnaje zástupci černošického in-line hokeje znovu demonstrovali svůj přínos pro tým.

V semifinále proti Švýcarsku se Loskot, nejproduktivnější hráč základní části extraligy, podílel dalším gólem na postupové výhře 5:2 a v boji o zlato s Francií bodovali dokonce oba. Hned v první minutě připravil Loskot gól Šebkovi, po půlhodině pak Malý zvyšoval už na 4:0. Češi nakonec finále ovládli jasně 5:1 a do zlatých oslav se ponořilo i zmíněné trio z Černošic.

(ph)