Trhy nebudou, otevřou se jen berounské památky

Foto: Mesto-Beroun.cz

Vyhlášené Hrnčířské trhy, na které se sjíždějí tisíce lidí z celé republiky i ze zahraničí, se letos na podzim v Berouně konat nebudou. Kvůli koronaviru se nekonaly ani trhy na jaře.

Pořadatelé se sice snažili s vedením města najít cestu, jak trhy v plánovaném termínu 12. a 13. září uspořádat, ale současná opatření a vývoj situace s epidemií COVID -19 způsobují, že si na setkání hrnčířů budeme muset počkat až do jara 2021.

Souběžně se konající Oslavy Dne evropského dědictví jsou v plánu, i když umírněném. Lidé budou moci zdarma navštívit nejrůznější památky ve městě, například obě brány, Duslovu vilu, budovu radnice, kde mohou nahlédnout i do kroniky, a další místa.

Kromě toho se připravuje i kulturní program na náměstí Joachima Barranda, který bude zaměřený na středověk. Návštěvníci se mohou těšit na šermířské souboje, dobovou kapelu, svůj stánek zde rozloží například kovář nebo sklář.

Podzimní Hrnčířské trhy se v Berouně konají nepřetržitě od roku 1997, v roce 2003 k nim přibyly ještě Jarní hrnčířské a řemeslné trhy.

(pan)