Také při venkovních akcích jsou nutné roušky

Ilustrační foto: ICP

Ve Středočeském kraji platí podle nařízení hygieniků od 21. září zákaz pohybu a pobytu osob bez zakrytých dýchacích cest na venkovních hromadných akcích.

Konkrétně jde o slavnosti, divadelních a filmových představení, sportovních a jiných shromáždění a trhů konaných ve venkovních prostorech s účastí přesahující ve stejný čas 100 osob. Lidé musí mít ideálně roušku nebo respirátor.

Nařízení kromě Středočeského kraje platí také v Praze, na Chebsku, Zlínsku, Uherskohradišťsku a Kroměřížsku. Důvodem je velký nárůst nakažených osob novým typem koronaviru. Za neděli se sice nové případy dostaly pod tisícovku na 985 pozitivně testovaných osob, ale například minulý týden ve čtvrtek přibylo přes tři tisíce nově nakažených. Pod tlakem událostí v pondělí ráno rezignoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Od dnešního dne také musí mít roušky žáci a studenti ve školách při vyučování na druhém stupni základní škol a středních školách. Na určitých místech jsou nově zakázány návštěvy v nemocnicích a sociálních zařízeních.

(red)