Svět se bude uklízet i v Dobřichovicích

foto: wikipedia.org
foto: wikipedia.org

V dubnu se na celém světě slaví Den Země. Při této příležitosti se opět chceme připojit ke kampani Ukliďme svět! (Clean Up the World), kterou v České republice organizuje Český svaz ochránců přírody.

V Dobřichovicích se určitě najde dost míst, která by si zasloužila vyčistit – například kolem řeky zůstala ještě spousta odpadků, které přinesla loňská povodeň.

Přijďte nám tedy pomoci s jarním úklidem! Rozdělíme se do dvou skupin – první se zaměří na okolí řeky a oblast kolem centra, druhá bude uklízet v okolí Vyhlídky. Sejdeme se v sobotu 5. dubna v 10 hodin buď u lávky u pneuservisu, nebo u dětského hřiště v ulici Na Vyhlídce. Přijďte tedy, kam to máte blíž.

Pokud byste chtěli vytvořit samostatnou skupinu a vydat se třeba do lesa nebo na jiné vzdálenější místo, napište na email prodobrichovice@gmail.com, domluvíme se na předání pytlů na odpadky. Vezměte si pracovní rukavice, případně fotoaparát na dokumentaci a (bude-li lepší počasí než loni) buřty na opékání. Velmi uvítáme rodiny s dětmi, na které nezapomeneme s odměnou za pomoc.

Úklid organizují sdružení Pro Dobřichovice, Fórum dobřichovických občanů a další dobrovolníci.

Libuše Stupavská