Strom v liteňském zámeckém parku zasadil Malkovich i Bělohlávek

Strom v liteňském zámeckém parku zasadil Malkovich i BělohlávekZe zámku v Litni se opět po mnoha letech stává centrum kulturního dění.

 

Dveře si tu – s mírnou nadsázkou – podávají velké osobnosti tuzemské i světové kultury. V poslední době se sem přijeli podívat slavný americký herec John Malkovich, mezinárodně uznávaný dirigent Jiří Bělohlávek i ředitel České filharmonie David Mareček.

Malchovich na návštěvu Litně dorazil v rámci svého hostování na Pražském jaru. V doprovodu houslistky Tatiany Daubek, scenáristy Michaela Sturmingera i majitelů zámku Ivany a Petra Leidlových si prošel celý zámecký areál, včetně parku. Na závěr své návštěvy zasadil v parku dub, který bude jeho návštěvu připomínat. Doufejme, že se tento strom rozkošatí do stejné krásy jako ostatní historické velikány v parku.

Dalším, kdo v rámci pracovní návštěvy přispěl k obnově liteňské zeleně, byl světově proslulý dirigent Jiří Bělohlávek. Ten se v Litni zastavil spolu s operním režisérem Jiřím Heřmanem a ředitelem České filharmonie Davidem Marečkem, aby vybral nejvhodnější dějiště velkého galakoncertu, který by se zde měl konat v roce 2014.

Liteňský areál se v současnosti připravuje na druhý ročník Festivalu Jarmily Novotné, který své návštěvníky přivítá 6. – 8. září.