Středočeské firmy mohou získat až 150 tisíc korun

Foto: KÚSK

Firmy, živnostníci a podnikatelé ze Středočeského kraje, kteří chtějí zdokonalit svůj produkt nebo službu ve spolupráci s univerzitou či jinou výzkumnou organizací, mohou na svůj projekt získat dotaci ve výši až 150 tisíc korun.

Kraj mezi firmy rozdělí pět milionů korun prostřednictvím středočeských inovačních voucherů už podruhé. Stane se tak formou veřejného losování za účasti, přičemž maximální výše příspěvku je zmiňovaných 150 tisíc korun na jeden projekt a nesmí přesahovat 75 procent jeho nákladu. Inovativní řešení budou poskytovat vysoké školy, ústavy Akademie věd ČR a jiné výzkumné organizace v České republice.

Projekty lze registrovat u  Středočeského inovačního centra (SIC) již nyní do 28. dubna 2017.

Snížit náklady na výrobu, získat potřebnou certifikaci nebo odborný audit mohlo díky inovačním voucherům v roce 2016 celkem 41 firem. V roce 2017 očekává Středočeské inovační centrum ještě větší zájem. „Inovační voucher, který jsme získali vloni na spolupráci s ČVUT Praha, nám pomohl zvýšit zájem o naše produkty a vytvořit silnější postavení na trhu,“ říká Jiří Ježek, ředitel české firmy BOVA Březnice, vyrábějící kování pro dřevostavby.

„Cílem Středočeských inovačních voucherů je rozvíjet spolupráci mezi firmami a výzkumnou sférou. Její přínos spočívá hlavně ve znalostech a jejich přenosu směrem k firmám. Ty se mohou plně soustředit na podnikání, zatímco výzkumná organizace dodá potřebné inovace, které firma nemůže zajistit vlastními silami,“ vysvětluje výhody inovačních voucherů Věslav Michalik, radní Středočeského kraje pro oblast hospodářského a regionálního rozvoje.

(red)