Stavbou roku ve Středočeském kraji je letos černošická Rezidence

Zdroj: KÚ Středočeského kraje

ČERNOŠICE – Titul Stavba roku Středočeského kraje 2023 získal projekt Rezidence u Kazínské skály v Černošicích. Slavnostní vyhlášení proběhlo minulý týden v Galerii Středočeského Kraje (GASK) v Kutné Hoře.

Na slavnostním vyhlášení 10. ročníku soutěže Stavba roku Středočeského kraje 2023 bylo uděleno také deset nominací na titul, Cena hejtmanky Středočeského kraje a čtrnáct dalších cen.

Rezidenční projekt U Kazínské Skály vznikl přestavbou starého skladového areálu v centru Černošic. Cílem přestavby bylo přinést do zanedbaného kvalitní architekturu a nové veřejné prostory a vytvořit nové pěší trasy skrz areál směrem k nedaleké přírodní lokalitě okolo řeky Berounky. Projekt 29 bytů je navržen do čtyř viladomů, které se jakoby otáčejí kolem pomyslného středového bodu. Projekt byl vybrán také do celorepublikového finále soutěže Stavba roku 2023. „Máme tu čest, že se náš projekt v Černošicích dostal i mezi nejlepší stavby roku 2023. Moc si toho vážíme a děkujeme všem kolegům, kteří na projektu pracovali,“ sdělil investor projektu Michael Pánek.

Vypisovatelem soutěže je Středočeský kraj, spolu s Nadací pro rozvoj architektury a stavitelství, která tradičně tuto soutěž i organizuje, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Českým svazem stavebních inženýrů, Krajskou hospodářskou komorou Střední Čechy, Obcí architektů, Svazem podnikatelů ve stavebnictví a Ministerstvem průmyslu a obchodu. Prestižní soutěž je vypsaná pod záštitou hejtmanky Středočeského kraje Petry Peckové.

Zdroj: KÚ Středočeského kraje