Stavba u radotínské lávky odkloní cyklostezku

Foto: web Praha16.eu
Foto: web Praha16.eu

Na radotínském břehu Berounky byla počátkem června zahájena asi nejsledovanější stavební akce léta s názvem „Místo u řeky“. Ta s sebou nese omezení v parkování i na stezce pro cyklisty.

První terénními úpravy probíhají v areálu bývalého zahradnictví v ulici Nad Berounkou. S pohybem těžké stavební techniky je proto omezeno parkování na náměstí Sv. Petra a Pavla. Až do konce září platí zákaz stání při celé délce chodníku před budovou školy.

Ještě výrazněji však stavba zasáhne do provozu cyklotrasy. Linie první budované opěrné zdi totiž zasahuje do stávající stezky. Ta bude proto uzavřena od lávky až k místu, kde se na ni napojuje pěší propojení vedoucí pod zdí hřbitova. Právě po ní povede objízdná trasa pro cyklisty: ve směru od Prahy musí zabočit pod kostelem nahoru, projet ulicí Nad Berounkou a kolem hřbitova skrze venkovní posilovnu zase zpět na trasu vedoucí kolem Berounky. Objížďka bude obousměrná a platná i pro chodce, bude však možné místo toho projet ulicí Loučanská přímo do ulice K Lázním, kterou je vedena cyklotrasa směrem na Černošice.

V okamžiku, kdy se zahájí práce na úpravách náplavky u ústí Radotínského potoka, by zhotovitelská firma měla v místech pod pod kostelem položit dřevěné lávky, po nichž by se přecházelo. Pokud to na nějaký čas nebude možné, cyklodoprava se odkloní K Přívozu a přes Horymírovo náměstí zpět do Loučanské.

Zástupce starosty Městské části Praha 16 Miroslav Knotek prosí místní obyvatele o strpení: „V plné sezóně a v samém srdci Radotína je to samozřejmě nepříjemné, dlouhá prodleva v zahájení ale vznikla kvůli zdlouhavému výběrovému řízení, v němž je nutné dodržet všechny zákonné odvolací lhůty.“

I přes časovou prodlevu by stavba měla být hotová dle plánu 30. září 2015.

(jh, lib)