Srážka vlaku se strojem zastavila provoz mezi Smíchovem a hlavním nádražím

View on railway stationV Praze na Vyšehradě se ve středu v noci srazil rychlík s pracovním strojem, provoz mezi hlavním nádražím a Smíchovem je přerušen, zřejmě až do čtvrtečního večera.

Rychlík jedoucí ze Smíchova do Čáslavi se na vyloučené koleji, kde probíhaly stavební práce, srazil s pracovním strojem Správy železniční dopravní cesty. Lokomotika vlaku vykolejila, stroj se vyvrátil na bok a zůstal opřený o zábradli mostu nad silnicí. V té době seděla ve vlaku jedna cestující, která nebyla zraněna. Strojvedoucí vlaku byl sanitkou odvezen do nemocnice s lehkými zraněními. Celý případ se stále vyšetřuje a zřejmě až do dnešního večera bude zastaven provoz mezi hlavním nádražím a Smíchovem. Škoda na strojích přesáhne jeden milion korun.

Vlaky Řevnice resp. Beroun – Praha-Smíchov a opačně pojedou bez omezení dle pravidelného jízdního řádu. Mezi Smíchovem a hlavním nádražím budou cestujícím uznány jízdní doklady Českých drah. To platí i pro cestující dálkových spojů.

Všechny dálkové vlaky budou v úseku Praha hl.n. – Praha-Radotín a zpět vedeny po odklonové trase přes stanici Praha-Krč (mimořádně neobslouží stanici Praha-Smíchov) a mimořádně zastavovat ve stanici Praha-Radotín pro nástup a výstup cestujících.

Ve všech dálkových vlacích jedoucích v úseku Praha hl.n. – Beroun budou cestující během čtvrtka odbaveni jako ve spěšném vlaku (uznávány jízdní doklady PID, cestující se Senior pasem atd.).

Vývoj omezení provozu můžete sledovat zde.

(lib)