Sprejeři poničili vlak i dům, všimli jste si jich?

BEROUNSKO – Policisté šetří případ sprejerství, kterého se dopustil neznámý pachatel tím, že posprejoval dva vagony na odstavné koleji v ulici U Cukrovaru v Berouně. Způsobil tím škodu za 70 tisíc korun. Policisté po vandalovi pátrají a obrací se na vás s žádostí o pomoc ohledně jeho ztotožnění a dopadení.

Podle dosavadního šetření dosud nezjištěný pachatel pravděpodobně v nočních hodinách, v době od večerní půl osmé 2. října do ranní osmé hodiny následujícího dne, nastříkal na dva vagóny různými barvami nápisy ROT, ROTS a RADIO.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, za což sprejerovi v případě dopadení a odsouzení hrozí až jeden rok za mřížemi. “V této souvislosti žádáme občany o pomoc při objasnění případu. Pokud byste nám mohli poskytnout jakoukoli informaci vedoucí k dopadení pachatele, obraťte se, prosím, na berounské obvodní oddělení osobně či na telefonním čísle 974 872 700. Využít můžete také bezplatnou telefonní linku 158,” uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

V pátrání je i další sprejer, který se zaměřil na rodinný dům. Zatímco styl malůvek je zcela odlišný od díla na nádraží, doba provedení je téměř shodná.

Dosud nezjištěný pachatel přistoupil k rodinnému domu v ulici Prof. Urbana v Berouně pravděpodobně v nočních hodinách ze soboty 2. října na neděli 3. října, kde poškodil fasádu domu a vchodové dveře tím, že sprejem nastříkal modrou a černou barvou několik kosočtverců a pánské přirození.

Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, za což pachateli v případě dopadení, prokázání viny a odsouzení hrozí až jeden rok odnětím svobody.

Také v tomto případě uvítají policisté svědectví případných kolemjdoucích.