Škola bude, od září! hlásí z Hlásku

Škola bude, od září hlásí z Hlásku„Škola bude!” tvrdí v rozhovoru jedna ze zmíněných dam Veronika Vaculovičová.

Podařilo se vám váš plán dotáhnout do konce?

Ano, všechna povolení i žádosti byly vyřízeny kladně a my 2. září otvíráme školu. Máme k dispozici prostor pro 30 dětí, jídelnu a družinu. Výuka v naší škole bude organizována podle stejného rámcového programu jako ve státních školách. Navíc využíváme moderní metody vzdělávání pod vedením odborníků, např. program Začít spolu, metodiku výuky matematiky profesora Hejného nebo výuku českého jazyka se zaměřením na rozvoj kritického myšlení. Od září budeme součástí rejstříku škol, děti tedy nemusí být zapsány ve státní škole.

Kolik máte zatím přihlášených dětí a odkud?

Pro školní rok 2013/2014 budeme mít dvě pracovní skupiny o celkovém počtu 15 dětí. Každá skupina bude mít výukový program s vlastním pedagogem. Od nás, z Hlásné Třebaně, jsou především prvňáčci, kteří už náš program znají ze školky, ale nastupují k nám také starší děti z okolních vesnic a měst.

Chystáte nějakou poškolní činnost, kroužky či jiné aktivity pro děti?

Ano, nabízíme Klub po škole a záj-  zájmové kroužky, a to i pro děti z jiných škol. Chceme, aby měly děti možnost i odpoledne pokračovat ve vzdělávání zábavnou formou a zároveň zůstaly s kamarády. Rodiče nemusí ztrácet čas vozením dětí z kroužku na kroužek a z doučování na jiné doučování, u nás si může každý zvolit mezi různými aktivitami vedenými odbornými pedagogy: děti si u nás mohou psát úkoly, speciální pedagog pomůže s potížemi ve čtení, psaní či učení, nabízíme sportovní aktivity s americkým lektorem, angličtinu, dějepisný, přírodovědný, dramatický kroužek atd. Děti také mohou využívat vybavení školy k libovolným činnostem. A naše lektory si mohou vyzkoušet už v létě na příměstském táboře.

Máte prý připravené i speciální služby, pomoc rodičům?

Pokud budou mít rodiče zájem, můžeme jejich dítě vyzvednout u vlaku. Podle zájmu zajistíme také svoz dětí autem.

Jak to bude časově a kolik se bude platit za odpolední aktivity?

O děti se postaráme celé odpoledne, otevřeno budeme mít od pondělí do pátku, denně od 13.00 do 17,00 hodin. Program Klubu po škole je určen pro děti ve věku od 6 do 12 let. No a cena je od 110 Kč za odpoledne, ovšem pro děti, které navštěvují naší školu je zdarma. Více naleznete na našich internetových stránkáchwww.skolyhlasek.cz.

převzato z Našich Novin