Síťovka představuje dobré nápady

ŘEVNICE – Máte nápad, v čem podnikat, ale ještě jste nenašli odvahu se do toho pustit? Možná už jste něco pro svůj budoucí projekt udělali, ale nikdo o něm zatím neví… Od toho se koná v Dřeváku u nádraží Síťovka – setkání právě takových inspirativních podnikavců od Berounky, které podchycuje dobré nápady a pomáhá jim na svět.

„Desítka sousedů tu ve čtvrtek 13. října od 19 hodin dostane už po páté příležitost představit svůj projekt během čtyřminutové prezentace,“ říká za organizátory Bashka, „kapitánka“ coworkingového centra Meandr.

Je Síťovka vol. 5 něčím výjimečná?

Poprvé ji pořádáme společně se Středočeským inovačním centrem, jejich paralelní porota si bude vybírat projekt, který pak podpoří. To je důležitá novinka, která může vítězi pomoct podnik rozjet. Jinak je samozřejmě výjimečný každý z deseti pozvaných inspirativních sousedů, včetně jedenáctého nesoutěžního hosta, který představí aktuálně potřebný nápad. A protože jde o pátou a jubilejní Síťovku, koná se navíc v pátek večer od 18 hodin v Dřeváku ještě tříhodinová charitativní hudební slavnost.

Podle jakých kritérií projekty do Síťovky vybíráte?

Hlavně musí být „od nás“, tedy z dolního Poberouní. A pak program skládáme tak, aby byl co nejpestřejší, aby obsahoval různé sféry podnikání a také projekty v různých fázích. Rozhoduje potenciál, zajímavost a originalita. Večer pokaždé ještě zpestří vystoupení místního hudebníka, což bude tentokrát kapela Audio Attaché.

Sousedé se vám sami hlásí?

Někteří ano, jiné oslovujeme sami, ale ne každý oslovený si hned troufne své nápady veřejně představit více než stovce lidí, která se v Dřeváku sejde.

Publikum pokaždé na místě rozhoduje o tom, které prezentace byly nejzajímavější. Co ti nejlepší získají?

Vítěz dostane kromě stylové tašky (síťovky) plné nákupu znovu prostor se připomenout publiku na další Síťovce, může dál rozvinout své plány a dostat se tak hlouběji do povědomí veřejnosti. Druhé a třetí místo získává pro povzbuzení vtipnou cenu – pórek a brokolici.

V čem vidíte přínos Síťovky?

Nejen v tom, že naši inspirativní sousedé dostanou příležitost prezentovat veřejnosti své projekty, ale hlavně v tom, že se setkají s těmi, kteří už třeba podobnou zkušeností prošli a mohou jim poradit a pomoct. Síťovka je důležitá i pro publikum. I v něm možná dřímá podnikavý duch a příklad statečných může zafungovat jako silná motivace k tomu, jak i odsud dostat nápady do života.

Na jaký program se můžeme těšit v pátek na hudební slavnosti?

Kromě již zmíněné skupiny Audio Attaché vystoupí ještě kapely Ale a Cirkus Ponorka v čele s kytaristou Janem Ponocným. Těšit se můžete také na grilovačku a také z toho, že pomůžete samoživitelkám a dětem s potravinovou intolerancí, kam pošleme výtěžek prostřednictvím černošického spolku Pomoc od srdce.

Síťovka se koná třikrát ročně, už víte, kdy bude ta další?

Pošesté se sejdeme 16. března 2023.

Foto: Jana Bergerová

(jup)