Seniorská univerzita startuje v Řevnicích další semestr

Ilustrační foto: ICP

ŘEVNICE – Po letních prázdninách se do lavic vracejí nejen žáci ve školách, ale i studenti řevnické Univerzity 3. věku. Náplň dalšího semestru celoživotního vzdělávání, který probíhá pod Provozně ekonomickou fakultou České zemědělské univerzity, si zvolí sami.

„Každý semestr je samostatný celek s jiným tématem. Ten nový zahájíme tentokrát výletem do Dvora Všerad. Navštívíme Muzeum a galerii M. D. Rettigové, zahrajeme minigolf, popovídáme si, rozdáme Pamětní listy za uplynulý semestr a vybereme si téma dalších přednášek, na které se přihlásíme,“ uvedla manažerka akademie Monika Vaňková s tím, že uplynulé dva semestry se přesunuly do online výuky.

Tuto novou formu vzdělávání úspěšně zvládlo 35 studentů. Seznámili se s astronomií, barokní architekturou, českými dějinami, geometrií.

Ke studiu se může přidat každý. Sraz ve Všeradově Dvoře je 14. září v 10.30 hodin. Do Všeradic můžete přijet autobusem, odjezd 10.05 ze zastávky Nádraží Řevnice nebo autem, či vlakem ze Zadní Třebaně. Přednášky Univerzity 3. věku začínají 28. září v 10 hodin a dále pokračují vždy v úterky jednou za 14 dní. Přihlásit se ke studiu je možné 30 minut před přednáškou. Více na webu e-senor.czu.cz.