Rockový Slunovrat je v sobotu, slibuje velké hvězdy

Kdo chce zažít opravdové hudební žně a nemít přitom vítr v peněžence, zamiluje si festival Rockový Slunovrat. Akce zve na nejnabitější program ve své 11leté historii. Kdy? V sobotu 3. června od 10 h.
Na třech pódiích v řevnickém Lesním divadle se představí téměř dvacítka ostřílených kapel české i zahraniční hudební scény.

Headlinerem festivalu je kapela Dubioza Kolektiv z Bosny a Hercegoviny. Kromě ní zahrají Tata Bojs, Hentai Corporation, Circus Problem, Sto Zvířat, Fast Food Orchestra, Prague Conspiracy, Timudej, TiNG, The Slapdash, K2, Nano a v neposlední řadě také punková formace Dead Neck z Velké Británie.

Hlavním mediálním partnerem festivalu je rádio Beat a rádio Kiss 98. Festival tak žánrově obohatí Beat Stage, která se ponese v rytmu rocku a punk-rocku.

V lese letos navíc poprvé vyroste třetí stage, na které se o prvenství utká pět finalistů soutěže Rockový Slunovrat léčí. O vítězi, který mimo jiné získá nahrávání v profesionálním studiu, rozhodne odborná porota. Usednou v ní významné osobnosti české hudební scény: Ondřej Hejma (Žlutý pes), Ondřej Škoch (Chinaski), hudební publicista Antonín Kocábek a Hana Luxemburková za rádio Beat.

Soutěž má navíc i benefiční charakter. Návštěvníci budou moci výkony hudebníků odměnit příspěvkem do kasičky. Celý výtěžek pak poputuje na pomoc Klubu nemocných cystickou fibrózou, který bude mít v areálu informační stánek.

Aktuality a další novinky o festivalu najdete zde.

(lh)