Řevničtí divadelníci zvou na Vratká prkna

kino revnice vnitrekŘevničtí divadelníci zvou do Biodivadla (Kino) na Vratká prkna od Arnošta Goldflama Jedná se o komedii trochu hořkou, trochu ironickou, která si bere na paškál lidi od divadla, režiséry nevyjímaje.

Děj se odehrává především na divadelní zkoušce, kde se seznámíme s jednotlivými aktéry této panoptikální groteskní hry. Jsou zde zastoupeny všechny modelové charaktery:

– skeptická „singl“ Jaruška, sebestředný floutek Vlasta, zakomplexovaný starý herec toužící marně po uznání jak doma, tak na divadle, jeho žena semetrika, které už je na něj po létech alergická a taky „mohla být hérečka, kdyby se mu neobětovala“,
– naivní Liduna, i nepochopený inspicient, co „všechno umí, přišel do divadla s takovým přetlakem a nikdo to nevidí!“ Sám režisér se ukáže jako neurotický šmírácký diletant, který nezvládá práci s textem stejně jako s herci. Autor, sám dramatik, herec i režisér, čerpá inspiraci z prostředí, které dokonale zná. Své hrdiny má dokonale prokouknuté, trošku se jim vysmívá, ale cítíme, že je má rád. Tato hra je už třetí v trilogii her z divadelního prostředí, kritici soudí, že nejzdařilejší. Závěr hry patří mejdanu po premiéře, kde se pod vlivem alkoholu prolínají situace ze hry s osobním životem hrdinů v komické nadsázce.

Herci předvádějí posedlost sebou samými,potřebu dokázat ostatním svůj talent a jedinečnost a sobě vlastní nenahraditelnost.

Hru, kterou autor psal na tělo hercům z Ypsilonky, tento soubor uvedl prvně v dubnu 2011.

Představení Řevnického divadelního souboru režíruje Alice Čermáková, hrají Petr Štechmüller, Lucie Kirova, Ondra Wald, Ondra Nováček, Pavla Švédová, Zdeněk Valeš a Alice Čermáková. Premiéra bude v pátek 21. března ve 20 hodin, ostatní představení jsou 22.-23. března a 28.-29. března, vždy ve 20 hodin, derniéra je v neděli 30. března (POZOR!) v 18 hodin.

ač, řevnický Ruch