Rekonstrukce všenorského Kulturního domu spěje do finále

Foto: z archivu Obce Všenory

VŠENORY – Ke konci června by měla být hotová rekonstrukce Kulturního domu ve Všenorech. Tento bývalý taneční a divadelní sál při Velké vile Nolč a později hotel Zdenka budou moci zájemci využívat již od července. Přesný datum otevření bude zveřejněn na webu obce.

V Kulturním domě budou k dispozici služby Všenorské knihovny a Informačního centra Berounka. Dále zde bude k prohlédnutí expozice muzea – expozice o ruské básnířce Marině Cvětajevové, výstavy věnované akademickému malíři Adolfovi Liebscherovi, Ing. Arch. Břetislavovi Štormovi a Janu Nolčovi a jeho zásluhám o rozvoj Všenor. Na četných panelech budou fotografie a texty z historie Všenor. Součástí prohlídky bude i návštěva  blízké Kaple sv. Jana Křtitele.

V kulturním domě bude rovněž působit Všenorská divadelní společnost. Počítá se s divadlem, koncerty či plesy. Pro zájemce tu bude kavárna s možností posedět v letních měsících v zahrádce za kulturním domem, bud možné koupit si zde pohlednice a publikace, k tanci a poslechu bude občas hrát skupina Karavan. V blízkosti jsou dětské hřiště, posezení u lesního rybníčka a po lesních cestách lze dojít na Černolické skály nebo na jiná zajímavá místa v okolí.

Foto: z archivu Obce Všenory