Radotínský Biotop doplnila posilovna pod širákem

Starosta Karel Hanzlík (vlevo) se svým zástupcem Miroslavem Knotkem zkouší stroje venkovní posilovny.
Starosta Karel Hanzlík (vlevo) se svým zástupcem Miroslavem Knotkem zkouší stroje venkovní posilovny.

Po loňské „zkušební“ sezoně opět funguje přírodní koupaliště v Radotíně, tzv. Biotop. V jeho sousedství navíc vznikla venkovní posilovna. Rozšířil se i počet parkovacích míst.

Vodu přírodního koupaliště „odemkli“ představitelé radotínské radnice před deseti dny. Klíčem od bran Radotína ji otevřel starosta Městské části Praha 16 Karel Hanzlík společně se svým zástupcem Miroslavem Knotkem. Slavnostní akt proběhl v závěru zábavného odpoledne, kterého se zúčastnila řada místních organizací jako CK Robinson, Creative Dance, LCC Radotín, Petrklíč, TOM Radotín, Vodácký oddíl Radotín, SkiBi Radotín a Koloběžíme, s.r.o. Děti mohly vyhrát plyšovou hračku či jiné odměny, zatímco dospělí obdivovali krásu veteránů na čtyřech kolech, které dodal Eda Patera.

Radotínská radnice také dokončila venkovní posilovnu pro všechny věkové kategorie, jež se nachází v sousedství Biotopu. Zatím jde o šest přístrojů veřejně přístupných na radotínské straně Berounky.

„Venkovní posilovna je součástí naší koncepce úpravy okolí Berounky a její přeměnu v relaxační zónu pro radotínské občany,“ uvedl starosta Miroslav Knotek a dodal, že na základě zpětné vazby od místních obyvatel, mimo jiné i na facebookovém profilu městské části www.facebook.com/praha16.eu bude posilovna pod širým nebem doplněna o dva další prvky, hrazdu a bradla. Prvky od německé firmy Josla Fitpark pořídila radnice za 200 tisíc korun bez daně.

„Relaxační zóna u Berounky začíná právě Biotopem, přes sousední, právě instalovanou venkovní posilovnu končí projektem s názvem Místo u řeky, jehož stavba bude zahájena v červnu 2015. Podle předpokladů by měla být hotová do poloviny září,“ nastínil Knotek.

Biotop Radotín byl zprovozněn v červnu roku 2014 v místě, kde se dříve nacházela čistička odpadních vod. Vybudováním tohoto přírodního koupaliště tak Městská část Praha 16 rekultivovala prostor nedaleko radotínské základní školy, vedle řeky Berounky, v docházkové vzdálenosti od sportovní haly a dalších sportovišť. Naproti koupališti jsou beachové kurty, kurty na nohejbal, volejbal, dětské hřiště. Nedaleko se nachází tzv. nový stadion s atletickým oválem, dvěma hřišti na fotbal, skatepark a hřiště pro softbal.

K čištění vody v Biotopu se nepoužívají chemikálie, voda se upravuje pouze pomocí rostlin a přírodních ekosystémů – jedna laguna je koupací, druhá čisticí, v níž se plavat nesmí. Aktuální info o cenách a dalších novinkách je k dispozici na www.biotopradotin.cz.

(red)