Radotínský bál zpestřila skutečně bohatá tombola

Foto: MČ Praha 16
Foto: MČ Praha 16

Zábava, hudba, setkávání s přáteli a známými, o tom všem je Radotínský bál, tradiční vrchol místní společenské sezony. Ten letošní se konal 10. února. Výtěžek z tomboly pomůže potřebným.

Akci každoročně pořádá Městská část Praha 16 za finančního přispění mnoha místních a spolupracujících firem a subjektů. Součástí večera je totiž i bohatá tombola, která měla letos přesně 843 výher, mnohdy velmi originálních. Zakoupením třicetikorunového losu měli návštěvníci možnost vyhrát hodnotné ceny – tu největší výhru (televizi) si odnesla slečna Tereza z Radotína.

Peněžní prostředky z prodeje vstupenek do tomboly radotínská radnice využívá na sociální programy a projekty – v minulosti, tak byly získané prostředky použity například na nákup potřebného dovybavení radotínské pečovatelské služby nebo na nákup vánočních balíčků pro děti ze sociálně slabších rodin a osamocené seniory. „Chtěl bych velice poděkovat všem, kteří přispěli do plesové tomboly i třeba jedinou cenou, všichni totiž podpořili záslužnou věc,“ sdělil radotínský starosta Karel Hanzlík.

Předtančení s ukázkou standardních tanců se letos ujali Lucie Růžičková a Pavel Mráz, obrovský úspěch měl soubor Rinceoirí s moderní irskou choreografií a tanci – a to nejen pro vizuální, dokonale sladěnou podívanou mladých tanečníků, kdy na podlaze sokolovny skvěle vyzněl rytmický step mnoha párů nohou. O hudbu k tanci i poslechu se letos postaral Taneční orchestr Josefa Hlavsy.

(red)