Radiála uleví příjezdu do Prahy za sedm let

Radiála uleví příjezdu do Prahy za sedm let 1To je však nejoptimističtější termín, který se podaří dodržet jen pokud magistrát zajistí chybějící finance.
Postávání v kolonách v Radlické ulici by se mělo stát minulostí, stejně jako se stalo minulostí postávání před Barrandovským mostem. 

Přímo uprostřed stávajícího Zlíchovského tunelu vznikne křižovatka, která propojí městský okruh s Rozvadovskou ulicí – prudkou zatáčkou ukončené prodloužení dálnice D5.

Na trase budou celkem tři tunely a dvanáct mostů. Celkem pět a půl kilometru dlouhá trasa začne první peníze polykat už v následujících měsících. Město nyní vyhodnocuje nabídky firem na vybudování průzkumné štoly, která má ověřit geologické podmínky v místech budoucí ražby.

Průzkumné práce přijdou přibližně na čtvrt miliardy korun a trvat budou tři roky. Pokud se po jejich dokončení začne stavět, radiála může být hotová v roce 2018.

(jm)Radiála uleví příjezdu do Prahy za sedm let 2Radiála uleví příjezdu do Prahy za sedm let 3Radiála uleví příjezdu do Prahy za sedm let 4