Puntička vás rozveselí v radotínské knihovně

RADOTÍN – V radotínské knihovně si všichni mohou až do konce října prohlédnout barevné obrázky z pohádky o víle Puntičce ilustrátorky Michaely Vilhelmové Susové. Příběh o přátelství, pomoci a nových výzvách napsala černošická spisovatelka Eva Vychodilová a vydalo ji dobřichovické nakladatelství KAVA-PECH.

Výpravná pohádka Puntička je určena dětem v předškolním věku a v prvních třídách školní docházky. V kulisách dojemného i zábavného příběhu se malí čtenáři učí, jak překonávat překážky, které před nás život klade. „Ilustrátorka svými obrázky, které jsou pro dokreslení pohádkových příběhů pro nejmenší zejména v dnešní době velmi důležité, dokonale vystihla náladu příběhu,“ říká autorka knihy Eva Vychodilová.

Nelehké putování z Rostlinkova do Štěrkova ztvárnila Michaela Vilhelmová Susová osmi desítkami ilustrací. „Učím výtvarný obor na základní umělecké škole a díky Puntičce jsem si splnila dlouholetý sen ilustrovat dětskou knihu,” říká Vilhelmová Susová. Vydejte se společně s ní a hlavní hrdinkou příběhu na cestu, kde potkáte mušku Zlatušku, dědka Plesnivku, sovu Chytru, hada Hadače nebo ježčí rodinu Jehlových.