Přípravné práce začaly, Barrandovský most čekají roky oprav

PRAHA – Nejrozsáhlejší opravy hlavního dopravního uzlu v Praze jsou tady. Na Barrandovském mostě nyní začaly přípravné práce, v polovině května pak bude zahájena jeho rekonstrukce.

Již nyní je omezen průjezd oběma směry na úrovni Lihovaru na Strakonické ulici. V úseku Zlíchovský tunel – Nádražní ulice je v obou směrech uzavřen jeden pruh, a to až do 13. května.

K tomu navíc Technická správa komunikací (TSK) hlavního města Prahy ve středu 6. dubna zahájí stavební práce přímo na Barrandovském mostě. Nejdříve bude o jeden jízdní pruh rozšířena sjízdná rampa v ulici Modřanská ve směru na Modřany a Braník, díky čemuž se bude lépe odbočovat ve směru na Braník. „Každý den budou práce zahajovány tak, aby se nezačínalo v největší dopravní špičce. Ve středu 6. dubna to bude například až kolem deváté hodiny ranní nebo dle dopravní situace,“ tvrdí TSK Praha. V některých dnech bude sjezd fungovat bez omezení.

První etapa oprav Barrandovského mostu je naplánovaná od poloviny letošního května do konce srpna a opravovat se budou nejjižnější dva pruhy mostu (poloviny směru od Smíchova), zavřená bude i rampa vedoucí na most ze Strakonické ulice. Další tříměsíční etapa začne v roce 2023, opravy potrvají také v letech 2024 a 2025. Podle odborníků budou mít opravy Barrandovského mostu negativní vliv na dopravu v širokém okolí mostu, řidiči se tedy budou muset obrnit velkou trpělivostí.